Çuhadaroğlu 70.Yıl Manifestosu
15
ŞUB

Cumhuriyetimizin 100. yılını kutlarken, Türkiye'nin önemli sanayi kuruluşlarından biri olan Çuhadaroğlu, kendi öyküsünü 70 yıl öncesine dayandıran köklü bir firma olarak, ülkenin ekonomik kalkınmasına önemli katkılar kazandırmakta, sanayi sektöründeki lider konumunu sürdürmekte ve Cumhuriyetimizin başarı hikâyesinin bir parçası olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Tasarımdan üretime ve uygulamaya kadar tüm süreçlerde yer alarak Türkiye’de ilk ve tek, dünyada ise sayılı markalardan biri olan, Ar-Ge çalışmaları ile inovasyona yön veren ve alüminyum sektörüne her anlamda öncülük eden Çuhadaroğlu Grup; Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Çuhadaroğlu Alüminyum olmak üzere 2 şirketi ile sektöre hizmet vermektedir. 70 yıllık başarı öyküsünü, yenilikçi ürün portföyü, yüksek kalite standartları ve müşteri odaklı yaklaşımıyla şekillendiren Çuhadaroğlu, 4 kıtada 40 aşkın ülkede faaliyet göstermekte,  sürekli olarak değişen ve gelişen endüstri dinamiklerine uyum sağlama konusundaki kararlılığını korumakta, sürdürülebilirlik ilkesine bağlı olarak çalışmalarına devam etmektedir. Yüzde 99 oranında geri dönüşümlü bir malzeme olan alüminyumu 2019 senesinde oluşturulan interal, interax, interwall, intersecure ve interdigi markaları altında farklı mimari sistemler ve endüstriyel profiller tasarlayarak farklı sektörlerin kullanımına ve hizmetine sunmaktadır.

Kuruluşundan bu yana Türkiye’de alüminyum ve metal sektöründe birçok ilklere imza atan firmamız, sürekli gelişmek ve iyileşmek değerleri ile ilk silikon cephe, ısı bariyerli çift eksen doğrama, polycarbonat şeffaf örtülü çatı ışıklık, panel sistem imalatı ve uygulaması, cephe sileceği, çift cephe uygulaması gibi özel uygulamaları gerçekleştirmenin yanı sıra; Fransa’da kamu ihalesi kazanan ilk Türk firma, Almanya’da cephe işi alan ilk Türk firma, Türkiye’de ilk bomba, kurşun ve yangına dayanıklı alüminyum kapı pencere ve cephe üreten firma, ilk dikey eloksal yüzey kaplama tesisini kuran grup gibi pek çok ilklere de imza atmıştır. Türkiye’de ve Dünyada yükselen prestijli projelerin mimari Çuhadaroğlu Grup ülke ekonomisine katkı sağlayacağı, istihdam yaratacağı, yerli üretim gücü ile kalkınmaya ve büyümeye devam edeceği bilinci ile daima bu dinamikleri desteklemeyi asli görevleri arasında sayar. Kalite belgeleri ile tescillenen üretimimiz ve yarattığımız büyük istihdamla, Türkiye ekonomisinin lokomotifi olmayı, Cumhuriyetimizin gelecek yüzyıllarında da sürdürme hedefindeyiz. Yatırım planlarımız, modernizasyon temelli alt yapımız, yeni üretim tesislerimiz ile çoğalmaya devam edeceğiz. Bizler, baktığımızda, çok geniş farklı coğrafi lokasyonlar içerisinde,  farklı fiziksel çevre koşullarını dikkate alarak ihracatını yaptığımız, tasarımını ve üretimini sağladığımız müşteri ihtiyacı odaklı sistemlere sahibiz.   Tüm yatırım planlarımızın ve projelerimizin birleştiği hedef, kendi sistemimizi ihraç edebilme üzerine, sürecin devamlılık arz edebilmesi üzerinedir.

Çuhadaroğlu Grup, sadece bugünkü başarılarıyla değil, aynı zamanda geleceğe dair vizyonuyla da Türkiye’nin ve sanayinin kalkınma sürecine önemli katkılar sağlamayı amaç edinecektir. 100. yıl coşkusu ve 70. yılın gururuyla, Türkiye'nin daha aydınlık yarınlarına olan güvenle, geleceğimizi birlikte geri kazanmaya var gücüyle devam edecektir.