Working Hours Monday - Friday 08:00-16:00
Toll Free 1800.899.900

Ferrari Challange

Ferrari CHALLENGE

Ferrari Challenge yarışları 1993 senesinden beri yapılan dünyanın en büyük tek marka otomobil yarışlarından biridir. Dünya çapında 3 ana bölgede (Avrupa, Kuzey Amerika ve Asya Pasifik) ayrı seriler halinde organize edilmektedir ve genel olarak amatör pilotların yer aldığı yarışmalardır. Her seride Trofeo Pirelli (50 yaşının altında ve tecrübeli pilotlar) ve Coppa Shell (50 yaş üstü) diye 2 ana grup vardır. Bu iki grubun içindede Trofeo Pirelli Pro ve Trofeo Pirelli-AM, Coppa Shell ve Coppa Shell-AM diye tecrübe ve yarış sonuçlarınıza göre sınıflandırıldığınız alt gruplar yer alır.

Dünya çapında kullanılan bütün arabalar, lastikler, yakıt ve  diğer performansa etki edecek herşey aynıdır. Kullanılan araçlar  670hp gücünde yarış için özel üretilmiş FIA tarafından onaylı 488 Challenge yarış arabalarıdır. Sene içinde bütün serilerde dünyanın en meşhur yarış pistlerinde toplam 14 yarış koşulur ve her serinin ve grubun şampiyonları koşulan yarışlardaki sıralamalara göre toplanan puanlarla belirlenir. Sezon sonundaki son iki yarış Finali Mondiali (Dünya Finalleri) hafta sonunda yapılır ve dünya genelinde bütün serilerde koşan arabalar ve takımlar biraraya gelir.

Ferrari Challenge yarışları dünya genelinde yaklaşık 90 ülkede TV’lerde canlı veya banttan yayınlanmakta ve her yarış binlerce seyirci tarafından izlenmektedir. Çuhadaroğlu Şirketler Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çuhadaroğlu, bu yarış kapsamında şimdiye kadar 10 podyum ve 5 birincilikle ülke tanıtımına katkıda bulunmuş ve bulunmaya da devam etmektedir.


 

Kullanım Koşulları

KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ VE GÜVENLİĞİ FORMU Bu dokumanı onaylayarak 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun (“Kanun”) 5. Maddesi kapsamında Şirketimize iletmiş olduğunuz kişisel verilerinizin, hizmetlerimiz hakkında bilgi vermek ve sizlerle iletişime geçmek için kullanımına açıkça rıza göstermektesiniz.

Kişisel verileriniz kanuni düzenlemelere uygun olarak ticari teamüllerde öngörülen sürelerde işlenecektir.

Kanun kapsamında Veri Sorumlusu Şirketimiz; CUHADAROĞLU olup Kanun’daki tüm sorumluluk ve yükümlülüklerine uymayı kabul etmektedir. Kişisel Verilerinizin, Veri Sorumlusu Şirketimizin belirleyeceği yurtiçi veya yurtdışında bulunan 3. kişilere işbu verilerin saklanması, depolanması ve açık rıza gösterilen amaçlarla işlenmesi için aktarılmasına açıkça onay vermektesiniz. Kanuni haklarınız kapsamında; dilediğiniz zaman Veri Sorumlusu Şirketimize başvurarak tarafınıza ait kişisel verilerin işlenip işlenmediğini öğrenme, işlenen kişisel verileri varsa bunlara ilişkin bilgi talep etme, kişisel verilerin işlenme amacını ve bu verilerin amaca uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme, kişisel verilerinin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme, kişisel verilerindeki hataların düzeltilmesini ve eğer aktarım yapılmışsa ilgili üçüncü kişiden bu düzeltmenin istenmesini talep etme, kişisel verilerin işlenmesini gerektiren sebeplerin ortadan kalkması halinde bu verilerin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini isteme ve eğer aktarım yapılmışsa bu talebin aktarılan üçüncü kişiye iletilmesini isteme, işlenen verilerin neticesinde kişi ile ilintili olumsuz bir sonuç çıkmasına itiraz etme, Kanun’a aykırı veri işleme nedeniyle zararının ortaya çıkması halinde zararını yasalar çerçevesinde talep etme hakkınız mevcuttur.