Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması 2023 Yılı Kazananları Açıklandı
30
EYL
Bu sene 19.sunu düzenlenen 2023 Yılı Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması’nın Jüri Değerlendirme Görüşmeleri ve Raporu 30 Eylül 2023 tarihinde,  Ödül ve Kolokyum Töreni 6 Kasım 2023 tarihinde İTÜ Mimarlık Fakültesi Taşkışla Kampüsünde düzenlendi.

30 Eylül 2023 Tarihinde İTÜ, Taşkışla Kampüsü’nde düzenlenen jüri değerlendirme toplantısı sonucu, 2023 Yılı Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışmasını kazananların tam listesi açıklandı. İTÜ ev sahipliğinde gerçekleşen jüri değerlendirme raporu, detayları ile www.ogrenciprojeyarismasi.com web sitesinde ve #ogrenciprojeyarismasi isimli sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

6 Kasım’da gerçekleşen törene, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı, Çuhadaroğlu Yönetimi, Jüri- Raportör ekibi ve öğrenciler katıldı. Tören, açılış konuşmaları, projelerin gösterimi, kolokyum ve ödül takdimi ile aralıksız 4 oturumda gerçekleşti. Öğrenciler, soru ve cevap bölümünde jüri heyeti ile interaktif  ilerleyen bir kolokyum süreci deneyimi yaşadı. Yarışmada dereceye giren katılımcılara plaketlerini ve sertifikalarını, İTÜ Mimarlık Fakültesi Dekanı, Çuhadaroğlu Yönetimi, Jüri ve Raportör ekibi takdim etti.

37 projenin değerlendirmeye girdiği ve jüri tarafından titizlikle değerlendirildiği yarışmanın kazananlar tablosu ise şu şekilde belirlendi. Bu seneki yarışmanın ödül sahipleri ekip katılımı ile yarışmaya katılan öğrenciler oldu.

Birincilik Ödülü; ODTÜ öğrencilerinden, Eylül Aydın Şimşek, Utku Kan ‘a, ikincilik ödülü İTÜ öğrencilerinden Beste Bozkurt, Meryem Abdulkadir’e, üçüncülük ödülü Bilgi Üniversitesi öğrencilerinden Zeynep Zorlu, Miray Şimşek, Yade Sıla Kahraman’a verildi.

Eş Değer Mansiyon ödüllerinin bu seneki sahipleri ise şu şekilde belirlendi:  İTÜ öğrencilerinden İrem Naz Özgan, Seren Esen,  Gebze Teknik Üniversitesi öğrencilerinden Kaan Kağızmam, Zeynep Ece Katipoğlu, Elif Yalçın,  Trakya Üniversite öğrencilerinden Melih Kut, Şükrü Köse, Osman Kılınç, Muhammed Said Karakaya mansiyon ödülü sahibi oldu.

Jüri’nin kendi klasmanında verdiği Jüri Özel Ödülleri sahipleri de yine ekip katılımı ile projelerini sunan öğrencilere verildi. Muğla Sıtkı Koçma Üniversitesi öğrencisi Süleyman Uluışık, Pamukkale Üniversitesi öğrencisi Bilge Uluışık, YTÜ öğrencilerinden yine ekip katılımları ile projelerini sunan Ahmet Hilmi Yılmaz, Batuhan Seçkin, Berkan Sarı, Atalay Fersiz, Andaç Güney, Ezgi Özdil isimli öğrenciler ödüllerini aldılar.  

2024 Yılı Çuhadaroğlu Öğrenci Proje Yarışması ev sahipliği ODTÜ Mimarlık Bölümü yapacak.